somfy-logo
somfy-expert

Automatizace domácnosti od Somfy

Bydlení na nové, automatizované úrovni

Po posunu v bydlení od manuálně ovládané domácnosti k domácnosti motorizované přichází po několika letech nový trend, který jde ruku v ruce s rostoucími technologickými možnostmi – trend automatizace domácnosti.

Automatizovaná domácnost je bezpečná, pohodlná a úsporná. Pojďme se podívat, jak konkrétně vypadá v podání naší partnerské společnosti Somfy a jejích systémů TaHoma® a Connexoon.

Co automatizace znamená a jak funguje

V automatizované domácnosti ovládáte všechny kompatibilní prvky telefonem, tabletem nebo počítačem.

Stačí je napojit na systém TaHoma® nebo Connexoon a můžete také využívat tzv. scénáře, které si předem vytvoříte a které mohou vypadat třeba tak, že se automaticky zatáhne markýza, pokud větrné čidlo zaznamená příliš silný vítr.

Systém automatizace TaHoma®

TaHoma® je komplexní systém automatizace domácnosti, který se stará nejen o vaše pohodlí díky vlastní aplikaci pro chytré telefony, ale i o bezpečí vašeho domu a vaší rodiny díky zpětné vazbě (roleta byla v pořádku stažena) a podpoře zabezpečení celého objektu (objevila se překážka v dráze pohybu vjezdové brány).

O systému Connexoon

Systém Connexoon funguje na principu tří aplikací pro váš chytrý telefon, z nichž každá se stará o jinou část vašeho domova. Jedna o stínění, druhá o vrata a bránu, třetí o terasu. V řeči Somfy jde o aplikace Connexoon Window, Connexoon Access a Connexoon Terrace.

Ovládání aplikací, respektive prvků domácnosti je stejně snadné jako u systému TaHoma®, systém Connexoon však nepropojí celou domácnost - máte na výběr z libovolné kombinace dvou aplikací.

Chcete se zeptat?

Stačí říct! Ať vás zajímají konkrétní systémy nebo se jen chcete informovat, co může přechod na automatizovanou domácnost přinést právě vám, jsme vám k dispozici na info@montiva.cz nebo na tel. č. +420 603 266 929.